Podstawowym, wręcz nowatorskim celem kształcenia na kierunku Edukacja techniczno-informatyczna jest przekazanie wiedzy interdyscyplinarnej, która pomoże w uzyskaniu atrakcyjnej pracy w szybko zmieniającym się świecie.
Treści programowe oraz samą koncepcję studiów podporządkowano celowi przygotowania kadr odpowiadających na współczesne oraz przewidywane w niedalekiej przyszłości wyzwania rynku pracy. Studenci kierunku Edukacja techniczno-informatyczna otrzymują gruntowną wiedzę z zakresu szeroko rozumianej informatyki.
W ramach studiów licencjackich realizowane są dwie specjalności:
- nauczycielska
- grafika komputerowa i techniki medialne
W ramach studiów inżynierskich, specjalność:
- informatyka w technice i bezpieczeństwo systemów informatycznych
Absolwenci studiów licencjackich (obu specjalności) będą przygotowani do tworzenia własnych małych i średnich przedsiębiorstw, a także do tworzenia, obsługi i administrowania sieci komputerowych w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz administracji oświatowej i samorządowej.
Studenci specjalności nauczycielskiej otrzymują specjalistyczne przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne, uzyskując tym samym uprawnienia do nauczania informatyki i przedmiotów technicznych w szkołach podstawowych i gimnazjach. Specjaloność nauczycielska daje przygotowanie dydaktyczne, które pomoże zarówno w nieuniknionym procesie samokształcenia towarzyszącym pracy zawodowej, jak również umożliwi podjęcie się szkolenia innych pracowników i podjęcie pracy w charakterze nauczyciela. Ten ostatni rodzaj pracy staje się obecnie coraz ważniejszy właśnie z powodu szybkości zmian otaczającej nas rzeczywistości.
Studenci specjalności grafika komputerowa i techniki medialne uzyskają wiedzę niezbędną do projektowania złożonych systemów informatycznych, programowania, implementacji, uruchamiania i ich konserwacji. Otrzymają też wiedzę specjalistyczną związaną z technologią sieci komputerowych, zastosowaniem Internetu i grafiką komputerową (przetwarzaniem obrazów statycznych i ruchomych) oraz multimediami.
Absolwenci studiów licencjackich uzyskują dyplom ukończenia wyższych studiów zawodowych z tytułem licencjata, który uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia oraz na studia podyplomowe.
Absolwenci specjalności: informatyka w technice i bezpieczeństwo informacji (studiów inżynierskich) będą przygotowani do pracy w charakterze administratorów systemów informatycznych w przemyśle, administracji gospodarczej, bankowości, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych. Znajda też pracę jako informatycy oraz programiści w firmach zajmujących się przygotowywaniem systemów informatycznych w różnych dziedzinach gospodarki. Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu ochrony informacji i bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Studenci zapoznani zostaną z metodami tworzenia bezpiecznych systemów przechowywania i przetwarzania danych.
Absolwenci studiów inżynierskich uzyskują dyplom ukończenia wyższych studiów zawodowych z tytułem inżyniera, który uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia oraz na studia podyplomowe.
Bardzo ważnym elementem uzupełniającym sylwetkę absolwenta naszej Uczelni jest praktyka zawodowa poza granicami kraju. Od roku akademickiego 2005/2006 Uczelnia uczestniczy w programie edukacyjnym Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie – Erasmus”, co otwiera perspektywy międzynarodowej mobilności studentów. Stypendium Programu Erasmus stwarza możliwości zyskania cennych z punktu widzenia przyszłej kariery umiejętności zawodowych i doskonalenia znajomości języków obcych. Stanowi także niepowtarzalną szansę nabycia doświadczeń związanych z funkcjonowaniem w międzynarodowym, multikulturowym środowisku. Więcej informacji wraz z zasadami ubiegania się o wyjazd na praktyki zagraniczne można znaleźć pod adresem: http://www.mwsz.edu.pl/program-erasmus.html










